[vc_row el_class=”home-row” css=”.vc_custom_1487835692316{background-color: #ffffff !important;}”][vc_column width=”4/12″ el_class=”side-area”][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”8/12″ el_class=”main-second-col-right”][vc_column_text el_class=”main-area-text-area”]

Call for Papers / Davet Metni

On behalf of the organizing committee, I would like to invite you to participate in the 2017 IMESET international Conference, in Bitlis, Turkey, which will bring together many distinguished researchers. Authors  will find opportunities for exchanging new research on current issues.

The aim of the conference is to bring together scholars,  administrators and students  from all over the world to discuss latest theoretical and  practical informations  in the mentioned of conference topic. Accepted papers / abstracts  will be evaluated by the Scientific Committee and will also be published in the Conference Proceedings Book.

All the submitted abstract / full papers will be included in the conference proceedings . Selected papers will be submitted for publication in Bitlis Eren University Journals

For the 2017 IMESET International Conference Abstract submission is now open. For online submission, please click Abstract Submission menu on leftside. I would also like to remind you that the deadline for abstract submission is October 10, 2017.  The decision regarding the acceptance/rejection of each abstract/paper will be communicated with the corresponding author after the submission.

I look forward to receiving your submissions and seeing you on Oct 27-28-29, 2017 in Bitlis, Turkey.

Sincerely,

IMESET Organizing Committee

Organizasyon komitesi adına sizleri bir çok seçkin araştırmacının bir araya geleceği, 2017 IMESET Uluslararası Konferansına katılmaya davet ediyorum. Yazarlar en son araştırmaları ve mevcut sorunları tartışma fırsatına sahip olacaklardır.

Konferansın amacı dünyanın bir çok yerinden akademisyen, yönetici ve öğrencileri bir araya getirerek, konferans konularında belirlenen en son teorik ve pratik bilgileri birlikte tartışmaktır. konferansa gönderilen özet ve tam metinler Bilim Kurulunca değerlendirildikten sonra konferans Kitabında basılacaktır.

Kabul edilen özet ve tam metinler konferans kitapçığına dahil edilecektir.Kabul edilen makalelerden seçilenler, Bitlis Eren Üniversitesi dergilerinde yayımlanma imkanına sahip olacaktır.

2017 IMESET Bitlis konferansı özet kabulu şu an açıktır, lütfen online gönderim için sol tarafta bulunan özet gönderim linkine tıklayınız. Sizlere özet gönderim tarihinin son gününün 10 Ekim 2017 olduğunu hatırlatmak isterim.  Tebliğin kabul veya reddi ile ilgili karar değerlendirildikten sonra gönderim esnasında belirtilen sorumlu yazara iletilecektir.

Tebliğleri yollamanızı ümit eder ve 27-28-29 Ekimde Bitlis, Türkiyede görüşmek dileğiyle.

Saygılarımızla,

IMESET Düzenleme Kurulu

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]